Z dumą informujemy, że Hubert Siuzdak zdobył 1. nagrodę za najlepszy referat prezentowany na 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019. Tytuł prezentacji to „Konwersja głosu metodami uczenia głębokiego”. Referat można zobaczyć tutaj: OSKA 2019 - YouTube 38m:30s. Najciekawsza oczywiście jest prezentacja przykładów pod koniec wystąpienia.
Jeśli interesują cię zagadnienia DSP - cyfrowego przetwarzania sygnałów, przetwarzania danych (data science), uczenia maszynowego, głębokich sieci neuronowych, technologii rozpoznawania i przetwarzania mowy i audio, systemów wbudowanych i przetwarzania danych za pomocą mikrokontrolerów, rozwiązania IoT oparte o przetwarzanie sygnałów i danych - zapraszamy do udziału w pracach Koła Naukowego SPECTRUM. Najlepiej skontaktować się w tym celu z opiekunem Koła - dr inż. Jakubem Gałką.
Hubert Siuzdak rozwija projekt systemu konwersji głosu opaty o najnowsze metody głębokiego uczenia maszynowego w architekturze GAN. Wyniki są bardzo obiecujące. Planujemy więc wystartować w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu Voice Conversion Challenge. Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do współpracy.
Członkowie Koła Naukowego SPECTRUM rozpoczynają udział w międzynarodowych konkursach IEEE Sgnal Processing Cup oraz Automatic Speaker Verification Spoofing and Countermeasures Challenge.
Członkowie KN SPECTRUM wzięli udział w Mikołajkowym Marszu Technologicznym w ramach akcji „Święta Dzieciom”
Paweł Gontarz zaprezentował projekt „E-Moto AGH - Telekomunikacja” na XXII Konferencji Studenckiego Ruchu Naukowego AGH, Bartkowa.
W trakcie konferencji naukowej OSKA 2018, Hubert Siuzdak z Koła Naukowego SPECTRUM przedstawił swoją pracę pt. „Analiza przydatności metod uczenia głębokiego w automatycznej kompozycji muzyki”.
Członkowie Koła Naukowego Przetwarzania Sygnałów SPECTRUM uczestniczą w realizacji projektu E-Moto AGH, którego celem jest skonstruowanie pierwszego w Polsce motocykla Enduro. Więcej na profilu FB projektu.
Z przyjemnością informujemy, że nasze Koło dołączyło do programu partnerskiego sklepu internetowego Botland skierowanego do organizacji studenckich. Dziękujemy i liczymy na owocną współpracę!
Najbliższe spotkanie Koła odbędzie się 05 listopada (środa) o 17.00 w C2/420.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością w Kole.
Najbliższe spotkanie Koła odbędzie się 14 kwietnia (poniedziałek) o 19.00 w C2/420. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością w Kole.
Został ustalony wstępny terminarz spotkań Koła naukowego w semestrze letnim. Wszystkich zainteresowanych działalnością w Kole zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w środę 02.04.2014r. o godz. 18.00 w sali C2/420.
Prezentacja działalności Koła
Prace nad pierwszymi projektami w roku akademickim 2013/2014 już ruszają! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie koła, które odbędzie się we wtorek (15.10.2013) o godzinie 16:30, jak zwykle w sali 420, pawilon C-2.
Data pierwszego spotkania koła w roku akademickim 2013/2014 zostanie podana już wkrótce.