Zespół Przetwarzania Sygnałów

Zespół Przetwarzania Sygnałów prowadzi działalność naukową głownie z zakresu technologii mowy: rozpoznawania mowy, identyfikacji mówców, interfejsów głosowych, systemów dialogowych człowiek-komputer, przetwarzania języka naturalnego, biometrii w oparciu o sygnał głosowy, syntezy sygnału mowy, automatycznej analizy emocji w głosie, przygotowywania korpusów nagrań mowy i korpusów językowych, anotacji nagrań mowy, fonoskopii oraz analizy patologii mowy. Prowadzone są również prace z zakresu analizy i przetwarzania sygnałów akustycznych i multimedialnych oraz soundtracingu dla gier komputerowych.

Zespół składa się z 6 etatowych pracowników naukowo-dydaktycznych, 2 naukowych, 11 doktorantów oraz innych osób realizujących granty. Prezentacja o Zespole DSP AGH

Aktualności

19-02-2017

Zapraszamy do dema najnowszej wersji syntezatora Techmo: http://techmo.pl/tts/

11-02-2017

USPTO przyznało patent Speech recognition system and a method of using dynamic bayesian network models B. Ziółko i T.Jadczyk.

30-01-2017

Krótka video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat automatycznego tłumaczenia symultanicznego. Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

26-01-2017

Zapraszamy do udziału w konferencji Tendencje Rozwojowe w Zwalczaniu Pożarów.

Konferencja odbędzie się w dniach 30 i 31 maja 2017 roku. Jest organizowana przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Techmo sp. z o.o.

Obrady będą prowadzone w obiektach Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, oś. Zgody 18 oraz na terenie bazy poligonowej w Kościelcu k/Proszowic.

Referaty prosimy przesyłać do 10 kwietnia 2017 roku w formacie pdf na adres ziolko@agh.edu.pl Zaakceptowane prace będą opublikowane w materiałach konferencyjnych. Po zakończeniu konferencji, referaty w rozszerzonej formie można będzie opublikować w czasopiśmie Bezpieczeństwo i Technika Pożarnicza.

Szczegółowe informacje, w tym wytyczne odnośnie sposobu redagowania prac, można znaleźć na stronie

https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/aktualnosci-3/993-tendencje-rozwojowe-w-zwalczaniu-pozarow

03-01-2017

Sarmatowe zmagania Kierownika Zespołu (http://kkzmbm.mimuw.edu.pl w Sandomierzu)

27-12-2016

Miło nam poinformować, że artykuł Inertial Motion Sensing Glove for Sign Language Gesture Acquisition and Recognition znalazł się na oficjalnej liście 25 najczęściej pobieranych artykułów z czasopisma IEEE Sensors Journal (Vol. 16, Issue 16).

24-12-2016

Programista C++

dla TECHMO SP. Z O.O. (Kraków (możliwość pracy częściowo zdalnie))

Programista C++, który dołączy do zespołu osób rozwijających silnik audio nowej generacji. Praca obejmowała będzie projektowanie, implementację i testowanie nowych funkcjonalności, integrowanie silnika audio z silnikami do tworzenia gier, optymalizację kodu, oraz portowanie kodu na różne platformy.

Wymagania:

Dobra znajomość języka C++
Umiejętność testowania i optymalizacji tworzonego oprogramowania pod kątem wydajności
Znajomość zagadnień geometrii obliczeniowej

Mile widziane:

Znajomość architektury i zasady działania procesorów
Programowanie równoległe, instrukcje wektorowe
Doświadczenie z drzewiastą reprezentacją sceny
Wiedza na temat przetwarzania dźwięku
Możliwość pracy częściowo zdalnie
Rozważymy również osoby szukające zatrudnienia na pół etatu
Oferty proszę zgłaszać na email bziolko na serwerze agh.edu.pl.

Programista C++

dla TECHMO SP. Z O.O. (KRAKÓW (możliwość pracy częściowo zdalnie))

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko programista modułu dialogowego do gier fabularnych (rozpoznawanie mowy, emocje w głosie, synteza, modyfikacja głosu, NLP).

Wymagania:

Dobra znajomość języka C++
Znajomość inżynierii oprogramowania

Mile widziane:

Znajomość metod przetwarzania mowy i NLP
Znajomość bibliotek powiązanych tematycznie z projektem
Umiejętność testowania i optymalizacji tworzonego oprogramowania pod kątem wydajności
Dobra znajomość języka angielskiego
Możliwość pracy częściowo zdalnie

Rozważymy również osoby szukające zatrudnienia na pół etatu. Oferty proszę zgłaszać na email bziolko na serwerze agh.edu.pl.

14-12-2016

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz współpracownik - inż. Przemysław Węgrzynowicz, który realizował w naszym Zespole projekt WITKOM, otrzymał „Stypendium ministra dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017”. Serdeczne gratulacje ! Więcej na www.nauka.gov.pl/komunikaty oraz www.agh.edu.pl/osiagniecia.


Copyright © Zespół Przetwarzania Sygnałów AGH 2011-2014