Zespół Przetwarzania Sygnałów

Zespół Przetwarzania Sygnałów prowadzi działalność naukową głownie z zakresu technologii mowy: rozpoznawania mowy, identyfikacji mówców, interfejsów głosowych, systemów dialogowych człowiek-komputer, przetwarzania języka naturalnego, biometrii w oparciu o sygnał głosowy, syntezy sygnału mowy, automatycznej analizy emocji w głosie, przygotowywania korpusów nagrań mowy i korpusów językowych, anotacji nagrań mowy, fonoskopii oraz analizy patologii mowy. Prowadzone są również prace z zakresu analizy i przetwarzania sygnałów akustycznych i multimedialnych oraz soundtracingu dla gier komputerowych.

Zespół składa się z 6 etatowych pracowników naukowo-dydaktycznych, 2 naukowych, 11 doktorantów oraz innych osób realizujących granty. Prezentacja o Zespole DSP AGH

Aktualności

03-04-2017

Krótka video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat surgologopedii , czyli rehabilitacji osób niesłyszących. (video link)

Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

19-02-2017

Zapraszamy do dema najnowszej wersji syntezatora Techmo: http://techmo.pl/tts/

11-02-2017

USPTO przyznało patent Speech recognition system and a method of using dynamic bayesian network models B. Ziółko i T.Jadczyk.

30-01-2017

Krótka video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat automatycznego tłumaczenia symultanicznego. (video link)

Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

26-01-2017

Zapraszamy do udziału w konferencji Tendencje Rozwojowe w Zwalczaniu Pożarów.

Konferencja odbędzie się w dniach 30 i 31 maja 2017 roku. Jest organizowana przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Techmo sp. z o.o.

Obrady będą prowadzone w obiektach Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, oś. Zgody 18 oraz na terenie bazy poligonowej w Kościelcu k/Proszowic.

Referaty prosimy przesyłać do 10 kwietnia 2017 roku w formacie pdf na adres ziolko@agh.edu.pl Zaakceptowane prace będą opublikowane w materiałach konferencyjnych. Po zakończeniu konferencji, referaty w rozszerzonej formie można będzie opublikować w czasopiśmie Bezpieczeństwo i Technika Pożarnicza.

Szczegółowe informacje, w tym wytyczne odnośnie sposobu redagowania prac, można znaleźć na stronie

https://sapsp.pl/index.php/pl_pl/aktualnosci-3/993-tendencje-rozwojowe-w-zwalczaniu-pozarow

03-01-2017

Sarmatowe zmagania Kierownika Zespołu (http://kkzmbm.mimuw.edu.pl w Sandomierzu)


Copyright © Zespół Przetwarzania Sygnałów AGH 2011-2014